Kasyno Stargames
Gra w kasynie Stargames

Gra w Stargames

Wszystkie gry, w których można się zmierzyć z innymi graczami, są umieszczone na stronie głównej Stargames. Żeby wejść do pokoju wystarczy kliknąć nazwę gry i wybrać jej tryb, czyli grę treningową (Fun) albo grę na prawdziwe pieniądze (Cash). Przy stoliku widoczni są wszyscy obecni gracze oraz to, jaki poziom umiejętności reprezentują – ich lista wyświetla się po lewej stronie wirtualnego pokoju. Każdego gracza można sprawdzić dzięki dodatkowym przyciskom („informacje o graczu”), a jeśli będziemy mieć ochotę na rozgrywkę tylko z jednym wybranym zawodnikiem, to wystarczy kliknąć przycisk „zaproś” i ustawić tryb „prywatnej gry” – wtedy pozostali gracze zostaną pozbawieni możliwości podglądu, co dzieje się na takim stoliku. Graczy można także dodawać do listy swoich znajomych, co umożliwia później do korzystania z większej liczby dostępnych stolików.

Na swoim panelu gry użytkownik może także ustawić maksymalną wysokość stawki, jaką może postawić w jednej rozgrywce. Ta wartość limitu będzie widoczna dla pozostałych zawodników, dzięki czemu graczom łatwiej znaleźć przeciwników na tym samym poziomie. Raz ustalona wartość limitów pozostaje aktualna aż do chwili, kiedy zawodnik zdecyduje się ponownie zmienić wysokość maksymalnych stawek. W Stargames ustalane są także stawki minimalne dla poszczególnych gier.

Ponieważ w Stargames gra się przeciwko realnym zawodnikom, może się zdarzyć, że do nowo otwartego pokoju nikt się nie dołączy. W takiej sytuacji gracz może zrezygnować ze swojego stołu i nie traci postawionej stawki. Natomiast te stoliki, które już ktoś otworzył i czeka na drugiego gracza, są oznaczone żółtym przyciskiem z napisem „graj”. Limity obu zawodników muszą być na tym samym poziomie, zatem jeżeli dołączający się gracz ustawił niższą stawkę maksymalną, to będzie dopuszczony do stolika dopiero wtedy, gdy zmieni swoje ustawienia na wyższe.